Yerel sanatçı Metin Çelik, son yolculuğuna uğurlandı

Ses ve bağlama sanatçısı Metin Çelik, dün akşam saatlerinde Ankara Kızılay’da Atatürk Bulvarı’ndan yolun karşısına geçmeye çalışırken belediye otobüsünün çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Metin Çelik’in cenazesi, bugün ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı. Çelik için öğle saatlerinde Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Çelik’in ailesi, yakınları ve meslektaşları katıldı. Dua okunmasının ardından, Çelik’in cenazesi Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi. Kaza sonrası gözaltında ifadesi alınan belediye otobüsü sürücüsünün ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

“OTOBÜSÜN ÖNÜNE KENDİ ATLAMIŞ”

Metin Çelik’in oğlu Mahsun Çelik, babasının vefatına ilişkin “Babam Kızılay’a gitmiş. Otobüsün önüne kendi atlamış. Öğlen 5 gibi kalkmıştım, uyandığımda beni kız kardeşim aramıştı. Kardeşimi aradığımda, ‘Paylaşım yapmış babam, bir bakar mısın’ dedi. Birkaç gündür canı sıkkınmış. Ben zaten hissettim, direkt eve gittim. Kapıyı kırdırmaya çalıştım, açmadı. Bir saat sonra polisten haber aldık, o şekilde oldu” dedi.

Çelik, ölmeden yaklaşık yarım saat önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Beni evlatlarımdan başkası affetmesin, ihtiyacım yok çünkü” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x